Tulokset‎ > ‎

Sunnuntai


4.5.2014          Ryhmän parhaat / Best of group

 

Best in Show  Tuomari: Suncica Lazic, Serbia

 

1.

BERNHARDINKOIRA, PITKÄKARVAINEN
FI MVA
Karvakatastrooffin Kiperä Tilanne
om.Katila Eija Ja Kalle EURAJOKI



 

Lauantain 3.5.2014 ryhmän 1 voittaja pitkäkarvainen collie ei ollut paikalla

 

                                                           

Ryhmä 2 Tuomari: Igor Selimovic, Kroatia  

Sijoitus/ Place

Rotu ja koiran tiedot /

Breed and intelligence of dog

1.

BERNHARDINKOIRA, PITKÄKARVAINEN
FI MVA
Karvakatastrooffin Kiperä Tilanne
om.Katila Eija Ja Kalle EURAJOKI 


2.

TANSKANDOGGI, KELTAINEN JA TIIKER
LV JMVA EE JMVA LVJV-13 TLNJW-13
Euro Power Game Boy
om.Lindfors Sini & Haanpää Siri VIHTI 


3.

KÄÄPIÖSNAUTSERI, MUSTA-HOPEA
Proceller Quid Pro Quo
om.Lehtonen Satu TAMPERE 


4.

BERNINPAIMENKOIRA
HEJW-12 FI & EE MVA
Brilliant Oizzy Av Lee Armand
om.Vainio Elina PORI


 

Muut rotunsa parhaat

 

APINAPINSERI
EE MVA
Tiny Black Trolls Casanova
om.Kiviniemi Ritva TAMPERE

 

APPENZELLINPAIMENKOIRA
Alpenhirts Nora Brown
om.Eräjää Vuokko PARAINEN

 

CANE CORSO
Corsica
om.Vatanen Hanna KOKEMÄKI

 

BOKSERI
DK MVA EE MVA BY MVA LTV-14 DKV-12 DKJV-12 SEJV-12
Cocoon's Royal Choice
om.Rytkönen Satu & Puhakka Timo TUUSULA

 

BORDEAUXINDOGGI
Rantamyrskyn Karate Kid
om.Alhonmäki Marjatta & Kortteus Jane HAPUOJA

 

BROHOLMINKOIRA
FI MVA
Good Mind's Isabel
om.Toikka Merja EURA

 

BULLMASTIFFI
MULTI CH BALTW-13
Librrani's High Performance Alonso
om.Alaluusua Viivi & Imran Durrani & Timlin Satu TERVALAMPI

 

DOBERMANNI
Rockslope's Jammin' Janus
om.Rahkola Johanna & Männistö Anssi PARKANO

 

ENGLANNINBULLDOGGI
Leopoldina Gamtos Isdaiga
om.Liusvaara Riitta & Liusvaara Pekka PORI

 

ESPANJANMASTIFFI
MULTI CH MULTI W
Lady Carla Tornado Erben
om.Multanen Vappu HARJAVALTA

 

ESTRELANVUORISTOKOIRA, PITKÄKARVA
Daria Queen Of Leon
om.Perälä Katja FORSSA

 

HOVAWART
Amix Fyrst
om.Sievilä Paula KODIKSAMI

 

KAUKASIANKOIRA
Nelma Of Galdon
om.Järvinen Lauri KEIKYÄ

 

KÄÄPIÖPINSERI
EE MVA, LV MVA
Aurra Sing Blackjack
om.Haapaniemi Sari-Sisko HAMINA

 

KÄÄPIÖSNAUTSERI, MUSTA
EE MVA, EE JMVA
Rus Pitmark Las Vegas
om.Parviainen-Tohmo Petra HAMINA

 

KÄÄPIÖSNAUTSERI, PIPPURI & SUOLA
Imbrez Too Bizzy To Care
om.Samuli Mikko TURKU

 

KÄÄPIÖSNAUTSERI, VALKOINEN
Peacemaker's W Absolutely Me
om.Pitkänen Katja & Jussila Eija-Maaria NOORMARKKU

 

LANDSEER
Leppäkedon Cuccahattu-Certtu
om.Mikkola Mervi HORMISTO

 

LEONBERGINKOIRA
Namupalan Prince Valentin
om.Nieminen Tuula RAUMA

 

MASTIFFI
Alberto
om.Mattila Annemari & Koppanen  Janne PORI

 

NEWFOUNDLANDINKOIRA
Maduro's French Kiss
om.Pauliina  Suomela & Häyry Anne KOSKENKYLÄN SAHA

 

PINSERI
Hickson Lucas Loveholic
om.Rissanen Tarja & Kotajärvi Markus HELSINKI

 

PYRENEITTENKOIRA
Echo De Chien Avangard King
om.Vettenranta Minna ELIMÄKI

 

PYRENEITTENMASTIFFI
Pompinos's Chabo
om.Mattsson Mia MUSTASAARI

 

ROTTWEILER
EE JMVA, JV-11
Lemmenmäen Oiva
om.Joensuu Meri ESPOO

 

SNAUTSERI, PIPPURI & SUOLA
Bonzen Arwen
om.Takkinen Päivi & Aho Marianne SUNSBERG

 

SUURSNAUTSERI, MUSTA
Stablemaster's Ecstasy
om.Karisjoki Kirsti LUVIA

 

TANSKALAIS-RUOTSALAINEN PIHAKOIRA
Yacatis North Nadina Centa
om.Laiho Evita INKERE

 

TANSKANDOGGI, MUSTA JA HARLEKIINI
EE,LV JMVA , BALTJV-13
Grande Gremin's Dark Side Of The Blu
om.Wahlman Heidi PALOJOKI

 

TIIBETINMASTIFFI
Dar Shing Buram
om.Vaittinen Joanna & Salikka Timo PORI

 

VENÄJÄNMUSTATERRIERI
Yard Guardian Atletika
om.Kärkkäinen Tuula Ja Juha RAISIO

 

Ryhmä Veteraanit Tuomari: Suncica Lazic, Serbia

Sijoitus/ Place

Rotu ja koiran tiedot /

Breed and intelligence of dog

1.

DOBERMANNI
BH MH
Denwest Ideal Idol
om.Tuorila Mirkka MYRKKY 


2.

HOVAWART
AD
Amix Cheremchina
om.Sievilä Paula KODIKSAMI 


3.

BERNINPAIMENKOIRA
FIN MVA
Janipan Fantom
om.Syrjä Liisa OULU 


4.

NEWFOUNDLANDINKOIRA
CIB, POHJ, BALT, FIN, SE, NO, EE, LV, LTU MVA. JV-
Vaskipuron Tähtisade
om.Savioja Marja ISOJOKI 


Muut rotunsa parhaat veteraanit

 

KÄÄPIÖPINSERI
Pinserella's Isadora
om.Tallberg Piia HUITTINEN

 

PINSERI
MULTI MVA MULTI V
Dogiwogin Don Quichotte
om.Aalto Tiina & Tuominen Mikko HÄMEENLINNA

 

PYRENEITTENKOIRA
FI MVA
Covermount Andorra
om.Kallioinen Mari & Virtanen Janne JUOKSLAHTI

 

ROTTWEILER
HK 3
Rott'n Roll Axeman
om.Kotikangas Hanna VANTAA

 Ryhmä Kasvattajat Tuomari: Lidija Oklescen, Slovenia

Sijoitus/ Place

Rotu ja koiran tiedot /

Breed and intelligence of dog

1.

BERNINPAIMENKOIRA
Kennel Zweierteam
om.Laine Hilkka & Hanne TAMPERE


 2.

 

KÄÄPIÖPINSERI

Kennel Piserella's
om.Tammiala Johanna & Tarja RIIHIKOSKI


3.

ROTTWEILER
Kennel Trixtinas
om.Lindqvist Tiina KAARINA 


4.

DOBERMANNI
Kennel Denwest
om.Tuorila Mirkka MYRKKY














Comments